czwartek, 22 lutego 2018 , Małgorzaty, Marty, Nikifora

Ubezpieczenie studentów od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) ma charakter dobrowolny. O przystąpieniu do tej formy ubezpieczenia, a także o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego decydują sami zainteresowani. Odmowa zawarcia umowy ubezpieczenia i płacenia składek z tytułu ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków nie rodzi dla studentów jakichkolwiek skutków ze strony uczelni.

Umowa ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków zwykle jest zawierana z zakładem ubezpieczeń przez studenta - ubezpieczenie indywidualne albo przez uczelnię - ubezpieczenie grupowe. Do zawierania umów przez szkołę lub uczelnię stosuje się przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z późn. zm.). Przy czym należy zaznaczyć, iż dokonywanie wyboru zakładu ubezpieczeń powinno odbywać się przez uczelnię w porozumieniu z samorządem uczniowskim lub studenckim.

Wariant ubezpiecznia (wariant wybrany w porozumieniu ze samorządem studenckim)

 

 

 


Strona Główna | Kontakt | do góry

Jesteś naszym 1047 gościem, Witamy !

kompuetry ustroń
 
 
 
 
 
 
 
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki w ten sposób szybko dotrzesz do potrzebnych informacji:


 
 
Aby otrzymywać informacje na temat naszej uczelni zapisz się do bezpłatnego biuletynu, wystarczy podać email:


 
Powrót do strony głównej Wyzsza Szkoła Inżynierii Dentystycznej i Nauk Humanistycznych Medyczne Studium Techniki Dentystycznej Rekrutacja Polskie Towarzystwo Inzynierii Stomatologicznej Czasopismo